KC Příbram - 4. Noc divadel

22. prosinec 2016
Příbramská Noc divadel 2016 již po čtvrté
Když v roce 2013 Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou poprvé zapojilo město Příbram do první české Noci divadel, mělo jasný cíl, propojit lásku k divadlu s chutí pomáhat dobré věci. Vybrané dobrovolné vstupné tehdy věnovalo příbramskému nízkoprahovému klubu BEDNA, kterému chyběly prostředky na provoz. Od druhého ročníku, do kterého se již zapojilo i Divadlo A. Dvořáka, v této myšlence pokračujeme společně, podařilo se nám podpořit nemocnici Czech hospital v Pakistánu či v roce 2015 finančně pomoci s vytvořením psychoterapeutické dílny Nalžovického zámku, p. s. s.
V letošním roce se opět bude pomáhat, již po čtvrté. Dobrovolné vstupné bude celé věnováno dobročinnému spolku Kiwanis Klub Příbram.
Prezident příbramského Kiwanis Klubu Miloslav Hrabák říká: „Příbramský Kiwanis Klub patří pod mezinárodní organizaci Kiwanis Internacional, která pomáhá dětem po celém světě. Příbramská pobočka funguje od roku 1999. Finance, které získáváme například pořádáním charitativního společenského večera, pomáhají konkrétním příbramským dětem nebo jsou použity na podporu dětského oddělení Oblastní nemocnice Příbram.
Těší nás, že jsme byli osloveni Gymnáziem pod Svatou Horou s nabídkou, aby dobrovolné vstupné z Noci divadel 2016 bylo věnováno našemu spolku. Finance použijeme k uhrazení nákladů na hypoterapii pro malou Martinku.“
Program příbramské Noci divadel 2016:
V Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou Horou, Balbínova 328, se začalo již odpoledne pohádkami pro děti.
Ve 14.00 hodin tak diváci zhlédli loutkové představení Míček Flíček příbramského LS Zalezlíci.
V 15.00 hodin je vystřídalo loutkové představení Perníková chaloupka THEArTRu Rajdo.
16.00 hodina byla věnována scénickému čtení současné hry Cyber Cyrano. Zuzy miluje Matého, Maté miluje novou spolužačku Heny. Heny je nejlepší kamarádka Zuzy. Běžný příběh, běžná zápletka, nebýt facebooku a Zuzina umění manipulovat s lidmi - drama pro mladé uživatele facebooku.
DS Půlnoc představil svoji komedii Za všechno může průvan! o tom, co všechno mohou způsobit jedny zabouchnuté dveře a jak se dá situace vyřešit.
Pražská kapela Anniversary in June, jejíž tvorba by se dala charakterizovat jako „indie-rocková kytarovka s prvky elektroniky, inspirovaná britpopem a nezávislou kytarovou scénou\", přišla na řadu v 18.15.
Společný potlesk ve všech zapojených divadlech jako pocta divadlům, divákům a všem divadelníkům a divadelním profesím proběhl v 19.00.
Od 19.01 h. Se rozběhla pohádková komedie Hrátky s čertem, která nebyla vybrána náhodou, ale jako připomínka Příbramáka Jana Drdy.
V Divadle A. Dvořáka začal program v 19.00 hodin na Velké scéně společným potleskem. Poté diváci zhlédli představení z pera příbramského herce Lukáše Typlta věnované příbramským osobnostem: Rodinné stříbro aneb Všichni dobří Příbramáci.
V D-Klubu Divadla A. Dvořáka ve 21.30 začalo scénické čtení komedie Mika Leighta v režii Adama Doležala – Abigail má večírek.
Představení v Malém svatohorském divadélku byla finančně podpořena městem Příbram.