KC Košice - Dorka v Prešově

22. prosinec 2016
Kiwanis se podílí na realizaci Centra pro obnovu rodin a pomoci dětem v krizi (DORKA) v Prešově
Rozšiřujeme možnosti střediska DORKA a v Prešově přibude dalších čtyřicet míst pro ty, kteří pomoc skutečně potřebují. Slovenský prezident Andrej Kiska a starostka Prešova Andrea Turčanová se zúčastnili slavnostního otevření centra DORKA v Prešově.
Tento projekt byl zahájen za přispění Kiwanis klubu Košice v roce 2007 a DORKA je nyní ve 3 městech - Košice, Zvolen a Prešov. Tento úžasný projekt je podporován Kiwanis klubem Košice a jeho členem Jozefem Ondasem (koordinátor DIPF ČR a SR 2012 - 2013). DORKA slouží jako nouzové bydlení, dětský domov pro rodiny s dětmi, děti v krizi, nebo osamělé matky s dětmi. Výše finanční podpory celkově již přesáhla 1 milion EURO a důležitou roli v tom sehráli právě členové Kiwanis klubu Košice v čele s Jozefem Ondasem.
Článek na stránkách KI-EF