Setkání českých a slovenských klubů ve Frýdku-Místku

3. Říjen 2016
Ve dnech 30. 9. - 2. 10. 2016 proběhlo v kouzelném moravském městě Frýdek-Místek setkání klubů z české a slovenské republiky a předání funkcí ve vedení distriktu.
Setkání se zúčastnili zástupci Kiwanis klubů Kladno, Košice, Ostrava, Poprad-Tatry, Roudnice nad Labem, Slovácko, YP Tábor a Ústí nad Labem, a zahraniční hosté z Rumunska (Mária-Imola Csóka) a Německa (Ralf-Otto Gogolinski). 
 
30. září 2016
Páteční přátelská večeře proběhla v duchu svého názvu. Všichni se skvěle bavili, sdělovali si své zkušenosti a zážitky z celoroční klubové práce. Společně jsme počkali na půlnoc a přípitkem oslavili "Kiwanis Silvestr 2016-17". 
Fotografie

1. října 2016
Školení klubů zahájila hlavní školitelka KIEF Mária-Imola Csóka a podělila se nejen o své vlastní zkušenosti ze zakládání nových klubů v Rumunsku, které se po této stránce rozvíjí neuvěřitelným tempem, ale i o postřehy ze setkání na evropské úrovni (camp 2016). Ralf-Otto 
Gogolinski informoval o plánovaných změnách v organizační struktuře v evropské organizaci, které by nám všem měly být ku prospěchu a pomoci. Lubomír Rulíšek představil svůj guvernérský program pro nadcházející Kiwanis rok 2016-17 a Štěpánka Neuschlová poděkovala všem za skvělou práci v roce uplynulém.
Fotografie
 
Sobotní odpolední program organizátorky tohoto setkání z KC Ostrava Eva Patušková a Šárka Blažejová naplánovaly tak, aby bylo poučné a zábavné zároveň. Zajistily exkurzi do pivovaru v nedalekých Nošovicích, kde jsme se dozvěděli hodně informací nejen z historie pivovarnictví, ale i o současné výrobě a tajemství vaření piva.
Fotografie
 
Slavnostní zakončení setkání klubů proběhlo ve středověké krčmě s programem a ukázkami bojového umění našich předků. Meče se chopil i kiwaniér z KC Kladno Jan Jendřejas a hájil naše barvy bez bázně a hany. Vyvrcholením večera bylo předání guvernérské medaile z rukou guvernérky 2015-16 Štěpánky Neuschlové na krk guvernéra 2016-17 Lubomíra Rulíška. 
Fotografie