Kiwanis pomáhá i v době koronaviru

4. květen 2020
Kiwanis pomáhá i v době koronaviru
V době, ve které nám není umožněno stýkat se mezi sebou, natožpak s dětmi, kterým v průběhu celého roku pomáháme, rozhodli jsme se postavit se výzvě čelem a pomoci jinak – tak, jak je to v současné době možné.
Bezprostředně poté, co byla vyhlášena povinnost nosit roušky, zorganizovali jsme jejich šití a distribuci k potřebným.
Členky KC Ústí nad Labem ihned vytáhly šicí stroje a vlastní zásoby textilií a pustily se do šití, organizace šití a distribuce roušek. Především se v tom angažovaly kiwaniérky Lenka Janatová a Zuzka Hovorková. V první várce dopravily na Dětskou chirurgii nemocnice v Ústí nad Labem téměř 200 roušek, další várky v podobném rozsahu následovaly. Už se ani nedá spočítat, kolik stovek roušek svojí iniciativou dostaly k potřebným.
Eva Pastušková z KC Ostrava předala Vítkovické nemocnici v Ostravě 480 barevných roušek, z toho 198 dětských pro dětské oddělení, dětské ambulance a dětskou školku při nemocnici. Zbytky látek jí darovala Fa Kampet Kamila a Petr Zlámalovi, za což jim velice děkuje. Ještě se došívají bílé roušky z antialergické látky pro zdravotníky a pak už se zase budou šít Kiwanis panenky a hračky pro nemocné děti, které by Eva ráda vozila dětem už začátkem června, bude-li to možné.
Členové KC Brno ihned přerušili výrobu Kiwanis panenek a spolupracovníky, kteří se do té doby šití panenek věnovali, přesvědčili, aby pomohli s rouškami. Zorganizovali výrobu a distribuci a rozdali v Brně, a rozeslali po celé republice desítky balíků s rouškami.
Členky KC Praha zorganizovaly nákup drogérie a potřebných potravin (kávy, džusů, žvýkaček, a podobně) pro zdravotníky v první linii. Obdarovaly tak pracovníky záchranné stanice Stříbro, FN Plzeň oddělení COVID, Vinohradské nemocnice Praha - oddělení urgentního příjmu, hematologie a COVID, FN Motol oddělení urgentního příjmu a Domova pro seniory Elišky Purkyňové v Praze 6.
Členky osobně našily roušky, které věnovaly, kde bylo potřeba prostřednictvím Pošty Praha 415.
Pražský klub mimo jiné kontaktovala paní z Kiwanis klubu v New Yorku s žádostí o pomoc jejímu manželovi, který žije v ČR asi rok. S manželem se kiwaniérky spojily a zajistily potřebné věci, informace a roušky. Zároveň ještě zvládly i předat do FN Motol našité panenky.
Členové KC Prostějov předali do Domova seniorů při Centru sociálních služeb v Prostějově a do Domova seniorů v Přerově po 100 kusech roušek.
KC Slovácko se také zapojilo do pomoci. Za klub Hana Henychová na vlastní náklady již ušila a rozdala okolo 300 ks roušek.
Snažíme se pomáhat i za časů korony, protože to je přece poslání hnutí Kiwanis – pomáhat kde je potřeba!