Zahájení Kiwanis roku a předání funkcí

6. Říjen 2019
Ve dnech 5. - 6. 10. 2019 se v Bratislavě uskutečnilo slavnostní zahájení Kiwanis roku 2019 - 2020 a předání funkcí členů Rady distriktu ČR a SR. Součástí doprovodného programu byla prohlídka překrásného historického centra hlavního města Slovenské republiky zakončená báječnou večeří ve velmi tvůrčí a pozitivní atmosféře. Předávání funkcí se zúčastnili členové klubu Slovácko, Brno City, Bratislava a Poprad-Tatry, někteří i společně sesvými rodinnými příslušníky.
MUDr. Andrej Paľa, nový prezident KC Poprad-Tatry sdělil svoje bezprostřední dojmy: "Odovzdavania funkcií som sa zúčastnil prvý krát a musím povedať že ľutujem, že som nebol častějšie.Pačila sa mi priateľská atmosféra kiwanierov a bezprostrednost. Vidiet, že kiwanis nieje len charita, ale aj dobrá partia ľudí z rôznych kútov Československa. :-) "
Na organizaci setkání se velmi významnou měrou podíleli i členové KC Bratislava, jmenovitě především Michal Lörincz. Jeho klubový kolega Erik Schwarcz - nový guvernér divize Slovensko, se k tomu vyjádřil: "Stretnutie klubov v Bratislave bolo opat možnosťou na stretnutie medzi kiwaniermi z celého Československeho distriktu. Okrem prehliadky Bratislavy, na ktorej sa aj členovia bratislavského Kiwanis klubu dozvedeli niečo o svojom mestě, sme absolvovali aj večeru v skvelej atmosfére. Verím, že tradicia návštev medzi klubmi v rámci distriktu bude pokračovať počas celého nového Kiwanis roku 2019/2020."