KC Brno City - BRuNO Brno

8. Červen 2019
Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se Kiwanis Club Brno City zúčastnil dětského dne pro děti zaměstnanců mezinárodní společnosti Red Hat, jenž provozuje svoji velmi úspěšnou pobočku v Brně už 14 let. Akce se uskutečnila v největším jihomoravském family parku BRuNO v brněnské městské části Slatina. Stovky dětí se báječně bavily na nejrůznějších atrakcích a měly k dispozici i dílničku, kterou připravili členové KC Brno City s podporou klubu maminek z Veverské Bitýšky.  Pilné maminky předšily několik desítek Kiwanis panenek, další na místě ušily maminky a tety dětí, které si potom bílé krasavice samy naplnily a podepsaly darovací listy.
Členky našeho klubu se postaraly o došití a konečnou úpravu panenek tak, aby splňovaly standard, ve kterém se předávají dětem do nemocnic. Ty z brněnského dětského dne poputují na Kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Během výroby panenek členové klubu všechny malé švadlenky a krejčí (protože se do dílničky zapojili i tři odvážní kluci) informovali o tom, jaký smysl výroba panenek má a k čemu slouží. Všechny tvořivé návštěvníky to zaujalo a i ostatní, kteří do Kiwanis dílny nezabrousili, dostali kompletní informace o tom, co je to Kiwanis, jak celosvětově i lokálně pomáhá. V průběhu celého odpoledne totiž celkem v pěti živých vstupech na jevišti, vystoupily tajemnice klubu Jarmila Knieradlová a presidentka Simona Hradilová, od kterých se malí i velcí návštěvníci vše dozvěděli. Toho dne se společnými silami podařilo vyrobit 36 kompletních Kiwanis panenek.
Po ukončení akce přišel kiwaniérům osobně poděkovat i zástupce vedení pořádající firmy, vyjádřil velikou spokojenost a projevil zájem o další spolupráci s našim klubem.
Odpoledne, které se protáhlo až do 20. hodiny, kdy pro větší děti začala diskotéka, bylo poněkud psychicky i fyzicky náročné, ale jsme moc rádi, že jsme to zvládli a udělali zase velký krok k popularizaci Kiwanisu v Brně.