Pár viet (aj) pre Teba

2. leden 2018
Pár viet (aj) pre Teba
Najdôležitejší ľudia v mojom živote su: mama, otec, manželka, deti, brat. No hneď po nich si to práve (aj) Ty, milá kiwanierka, milý kiwanier. A vieš prečo? Lebo dokážeš pozerať na svet srdcom. Je ohromujuce čítať na našom webe (kiwanis.cz) aktuálne novinky z akcií, ktore tam Simonka zavesí. Som úprimne hrdý (aj) na Teba, ze si popri svojej rodine, práci a záujmoch dokazal(a) pomoct deťom vo svojom okolí a že si aj Ty prispel(a) svojou troškou, aby bol svet krajší. Slova, ktoré sa ľahko píšu, ale ich naplnenie je často veľmi zložité. Vážim si Ťa a prajem Ti do nového roku veľa zdravia, potom šťastia a úspechy. Všetkým nám - kiwanierom chcem zaželať veľa trpezlivosti, energie a lásky pri napĺňaní našej misie.
Rok 2018 je podľa čínskeho kalendara rokom psa. Pes je verný, statočný a oddaný priateľ človeka. Pokusme sa teda v tomto roku ešte viac poskytovať servis a pomoc detom. Od 1. 9. 2017 som začal napĺňať guvernérsky projekt: “Kiwanis v pohybe“. Zakupil som a osobne odovzdal cyklovoziky postupne v Poprade, Příbrami, vo Veselí n/Moravou a Bratislave. V Roudnici som to zabezpečil prostredníctvom pošty a Ľuboša Rulíška. Vo všetkých prípadoch sa vozíky odovzdávaly súčasne popri zorganizovanej športovej, alebo kultúrnej akcií miestneho klubu Kiwanis. Patri Vám všetkým moja veľká vďaka za spoluprácu. Dalšie odovzdávanie vozíkov pripravujeme v Brně, Ostravě, Košiciach a Ústí n/Labem. Nieje to jednoduché, ale robím to rád a teším sa, že spoločně dokážeme rozveseliť detskú tvářičku J.
Ak sa pozrieme na zorganizované akcie v posledných troch mesiacoch roku 2017, tak s potešením zistíme, že ich bolo cez 30 a to znamená cca 4 akcie tyždenne. Je skvelé, že kluby napíšu správu a pošlú ju spolu s fotkami Simonke a ta to okamžite zverejní na webe. Konali sa aj ďalšie podujatia, no žiaľ bez spravy...
Chcem pochváliť kluby, ktoré pripojili na našu stránku Novoročné pozdravy a zaželaly ostatným kiwanierom v Distrikte všetko dobre do nového roku. Posilujeme tým našu súdržnosť a priatelstvo. V roku 2018 nás čakaju ďalšie výzvy. Som presvědčený, že ich spoločně dokážeme naplniť.
V závere mojich par viet mi dovoľ poďakovať že si. Ďakujem Ti, že si viac, že si Kiwanier!
S úctou Ladislav Hrivko