KC Roudnice n.L. - Vánoční kapřík

21. prosinec 2017
Vánoční kapřík v Roudnici nad Labem
Každoročně Kiwanis Club Roudnice nad Labem pořádá úspěšnou předvánoční akci „Vánoční kapřík“, jejíž atmosféru dotváří svým zpěvem dva dětské sbory a zpěvačka Eliška Lengálová. Členové klubu pořádají pro děti soutěž v lovení umělých kapříků a ve svých stáncích prodávají guláš, párek v rohlíku, cukroví z kuchyní členek klubu, svařené víno a spoustu dalších dobrot, které návštěvníkům akce moc chutnají. To ostatně potvrzuje každoroční výtěžek, který klub věnuje na podporu dětských sborů.
Letošní ročník měl ale ještě další, velmi významný, charitativní rozměr. V rámci projektu guvernéra distriktu Ladislava Hrivky „Kiwanis v pohybe“ věnovali roudničtí „guvernérský cyklovozík“ rodině Hricových pro jejich pětiletého syna Kamila. Kamilek měl již v prenatálním období diagnostikován hydrocefalus, zatím nechodí, jen sedí a trpí nezvratnou poruchou zraku, je částečně ochrnut a trpí epilepsií. Jeho rodiče byli nesmírně nadšeni darem od Kiwanisu a při předávání byli dojati nejen členové klubu, ale i přítomní návštěvníci roudnického náměstí.
Vřelé díky guvernérovi za skvělý nápad věnovat cyklovozík a KC Roudnice nad Labem za překrásnou akci, kterou svým spoluobčanům obohacují každé Vánoce!