Den Kiwanis panenky / bábiky

23. listopad 2015
V Den Kiwanis panenky, se po celé České a Slovenské republice kiwaniéři rozjeli do dětských oddělení nemocnic, aby při přiléžitosti 15. narozenin naší panenky rozdaly stovky dalších panenek dětem, které to potřebují. Děkujeme všem, kteří se tomuto projektu věnují od jeho počátku, především Lence Janatové a ústeckému klubu, ale i mnoha dalším!
V pořadu Dobré ráno s Českou televizí byla dnes 23.11.2015 hlavním hostem naše patnáctiletá Kiwanis panenka! Představila ji guvernérka divize Morava Eva Pastušková a herečka Jitka Asterová, které společně poté předaly desítky panenek do nemocničních zařízení v Ostravě a Havířově, a televizní přijímače, které na dětských odděleních dosud chyběly.
Eva Pastušková navíc poskytla i rozhovor do vysílání Českého rozhlasu Ostrava. Za umělecké fotografie, kterými jsme panenku prezentovali i při televizním vysílání, děkujeme fotografce Iloně Rajtorové - fotoateliér POVRLY.

1. část vysílání ČT
2. část vysílání ČT

KC Příbram

Kiwaniéři z KC Příbram Den Kiwanis panenky oslavili předáním slavnostní edice panenek v Okresní nemocnici Příbram. Už měsíc před touto událostí předali dětskému oddělení okresní nemocnice také lůžkoviny pro nemocné děti a o prázdninách pozvali obyvatelky domova důchodců v Blatné k předání panenek, na jejichž výrobě se seniorky podílely.
Video: TV Fonka

KC Ostrava

Eva Pastušková a Jitka Asterová se společně vydaly do dvou nemocnic na dětská oddělení předat dětem panenky a dárečky a k tomuto významnému výročí i 80 palcovou televizi Blaupunt na jednotky intenzivní péče nemocnice v Havířově a Ostravě Vítkovicích. V dalších dnech v rozdávání panenek pokračovaly na dětském oddělení ve Frýdku-Místku a na dětském oddělení v Třinci na Sosně.
Vítkovická nemocnice

KC Roudnice nad Labem
Členové KC Roudnice n. L. předali panenky v Den Kiwanis panenky dětem v Městské nemocnici v Litoměřicích. Tato akce vzbudila velký mediální ohlas v tisku:
Vaše Litoměřicko 24.cz
Český metropol
Deník
Litoměřice
A také v regionální televizi:
Video: Litoměřicko24.cz

KC Hranice

Při příležitosti 15. narozenin Kiwanis panenky se uskutečnilo setkání kiwaniérů z KC Hranice se sponzory, kteří prostřednictvím Kiwanisu po celý rok pomáhají dětem a podporují výrobu a distribuci Kiwanis panenek.

KC Kladno

Den Kiwanis panenky v Oblastní nemocnici Kladno
Účastníky malé oslavy přivítala Mgr. Barbora Švecová Vylíčiloá, právnička nemocnice a hlavní sestra Bc. Aneta Heřmanová. Miloš Šulc stručně promluvil o historii Kiwanis panenky a připomněl, že první Kiwanis panenky se v kladenské nemocnici objevily již v roce 2002, kdy tehdy teprve rodícímu se Kiwanis clubu Kladno pomáhal rozjet projekt KC Cheb. Z dětského oddělení se zúčastnil MUDr. Petr Lyer a vrchní sestra Hana Literová. Za dětmi přišly i seniorky, které se podílejí na výrobě Kiwanis panenek v Dámském klubu Střediska komplexní sociální péče, o.p.s. Kladno, a paní Jitka Petříková, která šití a plnění Kiwanis panenek organizuje.
Malířka a ilustrátorka Marcela Alfonsová hned na místě jednu z panenek "oživila". Pro děti i pro přítomné dospělé přečetl kapitolu ze své vtipné knihy Dobrodružství Billa Madlafouska spisovatel a publicista David Laňka. Plakátek s povídáním o projektu Kiwanis panenka bude viset v čekárně ordinace dětského oddělení. Do kladenské nemocnice v Den Kiwanis panenky 20 "výročích" Kiwanis panenek a dalších 25 zcela bílých.
Kladenský deník

KC Slovácko

Členové KC Slovácko v Den Kiwanis panenky předali 420 panenek do nemocnic v Kyjově a Uherském Hradišti. K nim přidali letáčky pro děti a letáky na nástěnky pro rodiče. V Uherskohradišťské nemocnici zveřejní tuto akci na webových stránkách, vyšel článek ve Veselských novinách a v Novém Slovácku. Předávání v Kyjově natáčela regionální televize a odvysílá reportáž, včetně výroby Kiwanis panenek.

KC Ústí nad Labem

Členové KC Ústí nad Labem dnes předali jubilejní Kiwanis panenku na Oddělení Dětské chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí n.L.- a není to náhodou, že právě sem - právě před 15 lety na toto oddělení předali první Kiwanis panenku v Československu! Téhož dne také slavnostně předali Kiwanis panenky na Dětské oddělení Nemocnice v Děčíne.
V 16 hodin zahájili tradiční Narozeninovou párty! Kiwanis panence je 15 let a tak je třeba to pořádně oslavit. Pozvali přátele, příznivce a pomocníky, kteří pomáhají panenkám na svět celých patnáct let. Jsme hrdí na to, že se Kiwanis panence celých 15 let daří.
Ústecký Deník