KC Poprad-Tatry - GORAL RUN 2017

25. Říjen 2017
21. 10. 2017 se v Spišskej Belej uskutečnila sportovní akce GORAL RUN 2017, jejímž spoluorganizátorem byl Kiwanis Club Poprad-Tatry. Do běžeckých soutěží se zapojilo více než 400 sportovních nadšenců všech věkových kategorií. Goralskému půlmaratónu kralovali Roman Švarc a Danica Božová, Goralskou desítku vyhráli Pavol Orolín a Zuzana Gejdošová, minimaratónskou trať v délce 4,2 km jako první doběhli Pavol Brejčák a Lýdia Hodalová. Na své si přišli i příznivci Nordic walkingu, pro které byla připravená 10 km trať.
Den byl plný zápolení a soutěží, z nichž nejvtipnější byl „Hod Goralským klobúkom“. Slovenský rekord od soboty drží Viktor Holak hodem v délce 16,9 m a aspiruje na rekord světový.
Běžeckého závodu se kromě členů KC Poprad-Tatry zúčastnili i hosté z KC Košice a mohli tak být mimo jiné i přitom, jak guvernér distriktu Ladislav Hrivko předal za KC Poprad-Tatry šek na 500 EUR Vierce Hriňákové z Tvarožnej. Vierka je statečné děvče, které přesto, že je po mozkové obrně upoutaná na vozík, stále bojuje a svojí vlastní vůlí dokázala už mnohé. Mimo jiné sama vyrobila pro účastníky běžeckých závodů dárečky v podobě voňavých modýlek ve tvaru srdce. Takovým lidem Kiwanis od srdce rád pomáhá a KC Poprad-Tatry je v tom vzorným příkladem! Peněžitý dar od klubu Vierka využije na rehabilitační pobyt v lázních v Kovačovej, který jí zdravotně velmi pomůže.
To, co mají handicapovaní lidé a sportovci společné, je silná vůle, kterou potřebují k překonávání překážek. Proto se sešli na společné akci pod záštitou Kiwanis International a znovu se potvrdilo, že sport lidi spojuje!
Galerie Goral run