KC Brno City - Chilli fest

17. září 2017
Kiwanis club Brno City zahájil 16. 9. 2017 novou tradici - úřast na oblíbené akci Chilli fest, která se každoročně koná v Břeclavi pod zámkem.
Díky úspěšnému jednání s pořadatelem akce a prosazení myšlenky, že k pálivému patří sladké, se podařilo zajistit hned dva gastro stánky pro aktivity členů klubu, propagaci myšlenky Kiwanis a nasycení stovek návštěvníků domácími sladkými palačinkami a jemným párkem v rohlíku. Pomohli jsme tak mnohým zmírnit důsledky ochutnávky pálivých pokrmů a jako jediná dobročinná organizace na místě, i přinést do celé akce další dimenzi.
U stánku s palačinkami stála prakticky nepřetržitě fronta, takže Danka Veverková nestačila smažit, Simona Hradilová a Štěpán Derka mazat a Martin Veverka kasírovat. Třikrát jsme na místě museli dodělávat těsto v polních podmínkách, třikrát jsme museli odjet dokoupit džemy a jednou papírové tácky.
U vedlejšího stánku s párkem v rohlíku Jaruška Knieradlová a Jiřinka Procházková dokupovaly prodávané zboží dvakrát, jen ve větších dávkách. Jaruška navíc prodávala svoje ručně vyráběné šperky a ozdoby, výtěžek z nichž šel také do pokladny klubu.
Obchodní úspěch obrovský, naše pověst na břeclavsku enormní. Ke skoro každé palačince jsme stihli přidat informace o tom, za jakým účelem je prodáváme a vzbudili jsme takový zájem o Kiwanis panenku, že dvě, které jsme měli pro ilustraci u stánku vystavené, jsme pod nátlakem veřejnosti museli prodat - ovšem za nehorázné částky.  :-)
Nesmírně vyčerpávající sobotní akce, během které byli někteří z nás i 14 hodin na nohou, nám ale udělala obrovskou radost. Ověřili jsme si, že jsme parta, která zvládne i nemožné, dokáže zabrat, je-li potřeba a umí se radovat ze společného úspěchu!